Prehabilitáció - Fókuszban a mozgás és az egészség

Kismama kinesio tape, vagyis a Pocakragasztás

Szerencsére egyre több kismamához jut el az az információ, hogy a létezik egy olyan lágy megoldás a várandósság alatt során jelentkező panaszok azonnali csökkentésére, amely mindenféle kémiai- és hatóanyag nélkül működik, teljesen kismama és baba barát.

A kinesio tape szalagok rugalmas, bőrbarát, lég- és vízáteresztő szalagok, titkuk abban rejlik, hogy a ragasztás helyén mechanikusan megemelik a bőrt, így biztosítanak még nagyobb helyet a vér-és nyirokkeringésnek. Általánosságban elmondható, hogy a felhelyezett szalagok stabilizálják az izmokat, szalagokat, ízületeket, miközben a sérült szövetek terhelését csökkentik. Aki kipróbálta már a kineziológiai tapaszokat, annak az egyik legmegdöbbentőbb élmény az azonnali fájdalomcsillapító hatás megtapasztalása.

Miben segíthet a kinesio-tape a kismamáknak?

A kinesio tape ragasztás már az első felsimítás után:

  • segít tartani az egyre növekvő pocakot
  • lazítja az egyre nagyobb terhet elviselni kényszerülő derekat
  • csökkenti az SI ízületre nehezedő nyomást
  • segíthet megelőzni a striákat
  • tehermentesíti rekeszizmot
  • segíthet mérsékelni a hasizmok szétnyílását 
  • segít a tartásjavításban
  • nem utolsó sorban csökkenteni az esetleges ödémásodást.

Miként történik mindez?

A pocakragasztás felhelyezésével lehetővé válik a hasi terhelés csökkentése (a kinesio tape támaszt tud biztosítani), miközben a szalagok mérséklik a bőr túlnyúlását és a szöveti feszülést, így a terhességi csíkok (striák) kialakulásának esélyét is csökkentik. A pocakragasztás a hasizomvédelemben is fontos szerepet kaphat, hiszen az egyenes hasizmok szétnyílását megelőző ragasztás segítségével csökkenthető a rectus diastasis (szétnyílt hasizom) kialakulásának esélye is, és ezzel együtt a köldök illetve lágyéksérv is megelőzhető.

A pocakragasztás segítségével enyhíteni lehet a kényelmetlen, nehéz alváson, és a megnövekedett teher miatt kialakult deréktáji és keresztcsonti fájdalmakra is megoldást nyújthat a kinesio-tape.

A várandósság egyik kellemetlen velejárója lehet a végtagok időszakos vizesedése is, amelyet polip ragasztási technikával tudunk enyhíteni.

Meddig maradhat fent a pocaktape?

Mint minden kinesio tape ragasztás itt is javasolt a 3 de maximum 5 napos „fenthagyás”, a menet közben esetleg felpödrődő részt nyugodtan le lehet vágni.

Hogyan ajánlott eltávolítani a pocaktapet?

Zuhanyozás után, óvatos kezdd el lehúzni a tapet. Ha ragasztószalag itt-ott fent maradna óvatosan babaolajjal dörzsöld le.

Mikor nem szabad pocaktapelni?

Fontos tudni, hogy a terhesség első három hónapja alatt tilos hasra és derékra ragasztani, mert a kinesio tape növeli az alatta lévő területek, szervek biológiai aktivitását, fokozza a kismedencei keringést, elsődleges célunk ebben az időszakban pedig a beágyazódás védelme és támogatása.

Szülés után is segíthet a kinesio tape?

Igen! 

A kismamáknak a szülést követően kinesio tape segítséget nyújt a regenerációban.

 A striák, a szétnyílt hasizom illetve a deréktáji panaszok kezelésében is kiváló megoldást nyújt a kinesio tape,  de akár a mellgyulladás kezelésére is alkalmazható.

Vélemények a kezelésről

Értesülj első kézből legújabb tartalmaimról!

Szolgáltatás megrendelése

Az alábbi űrlap kitöltésével meg tudod rendelni a szolgáltatást. A visszaigazoló e-mail taralmaz minden fontos információt a további teendőkkel kapcsolatban.

Szolgáltatás neve:

Kismama kinesio tape, vagyis a Pocakragasztás

Regisztrálj, vagy lépj be az oldalra!